افتتاح فرودگاه و بندرگاه جزیره هندورابی با حضور معاون اول رئیس جمهور

[ad_1]

به گزارش لنگه نیوز فرودگاه و بندرگاه جزیره هندورابی امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون‌رییس جمهور و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید .اسحاق جهانگیری که عصر دوشنبه به همراه وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منظور بهره برداری از چندین طرح عمرانی ، گردشگری و اقتصادی به جزیره کیش سفر کرده بود صبح امروز با حضور در جزیره هندورابی ، فرودگاه این جزیره را افتتاح کرد .

فرودگاه هندورابی دارای طول باند هزار و ۴۸۰ متر است و با عرض ۳۰ متر و شانه‌های ۷ و نیم متری در طرفین می تواند پذیرای هواپیماهای سبک از نوع فوکر ۵۰ و ATR باشد .

تاکسی وی های ارتباطی به طول بیش از ۲۱۲ متر ، عرض ۲۳ متر به همراه شانه های ۷ و نیم متری در طرفین و اپرون یا پارکینگ هواپیماها به ابعاد ۸۰ در ۱۴۰و شانه های ۷ و نیم متری دو تا دور از جمله بخش های فرودگاه هندورابی است .

شناورهای مسافری کروز با طول ۱۵۰ متر امکان پهلوگیری در این بندر را دارند

بندرگاه هندورابی هم دومین طرحی است که با حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری می رسد . این بندر دارای یک بازوی اصلی به طول هزار و ۳۰ متر ، یک بازوی فرعی به طول ۳۴۰ متر و عرض ۸ متر است .

فاصله دهانه دو بازو از یکدیگر ۴۲۰ متر و عرض دهانه ورودی ۱۲۰ متر با عمق ۱۰ متر و قطر چرخش ۳۰۰ متر است . مساحت حوضچه بندر هندورابی ۲۰ هکتار، مساحت دایک استحصالی این بندر بیش از ۴ هکتار و ارتفاع تاج از سطح دریا ۶ و نیم متر است .

شناورهای مسافری کروز با طول ۱۵۰ متر امکان پهلوگیری در این بندر را دارند و همچنین یک پست اسکله شناور نیز در این بندر تدارک دیده شده است .

بندر هندورابی دارای ترمینال مسافری و ظرفیت پذیرش سالیانه ۴۰۰ هزار مسافر ، در حال حاضر آماده ارائه خدمات به گردشگران این جزیره زیبا است .

یک پست اسکله سوختی با ظرفیت ۲۵۰۰ تن به همراه سه خط لوله و مخازن بنزین و گازوئیل و دو اسکله رو رو با ظرفیت بار بری و ۵ هزار تن مصالح از دیگر امکانات پیش بینی شده برای بندر جزیره هندورابی است .

جزیره هندورابی با ۲۲٫۸ کیلومتر مربع مساحت ، در فاصله ۳۲۵ کیلومتری بندر عباس و ۱۳۳ کیلومتری بندر لنگه واقع شده است .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *