با امنیت کشور شوخی نکنیم / نصب دوربین مداربسته در مکان های حساس بندرلنگه حداقل کاری است که برای امنیت میتوان انجام داد

[ad_1]

به گزارش لنگه نیوز این روزها حتی در سوپرمارکت های شهرستان بندرلنگه برای امنیت و جلوگیری از بروز تخلفات اقدام به نصب دوربین های مداربسته نموده اند که این خود نشان دهنده ی این است که دوربین های مداربسته میتواند در پیشگیری از جرم بسیار تاثیرگذار باشد.

دوربین های مداربسته این روزها آنقدر ارزان شده اند که همه میتوانند برای امنیت محل زندگی و یا کسب و کار خود از دوربین های مداربسته استفاده کنند اما اگر به شما اعلام کنیم که در برخی از مکان هایی که نیاز به امنیت و شناسایی افراد در بندرلنگه می باشد ، هیچگونه دوربین مداربسته ای نصب نشده است ، چه می گویید!

شعبه ی کشتیرانی والفجر بندرلنگه که یکی از شرکت های خصوصی بسیار موفق در زمینه ی حرکت کشتی های خود به کشورهای حوزه ی خلیج فارس را دارد متاسفانه یکی از این شرکت هایی است که از هیچ دوربین مداربسته ای استفاده نمی کند! و شاید هم میکند و آنقدر محسوس نیست که قابل دیدن باشد! در هر صورت این کشتیرانی اقدام به خروج افراد از کشور می نماید و باید با نصب دوربین های مداربسته در محل های خود امنیت بیشتری را برای کشور و مردم ایجاد کند.

هرچند نیروهای امنیتی تمامی تلاش خود را برای برقراری امنیت در این شهرستان به کار می برند اما باید به یاد داشته باشیم که با نصب دوربین های مداربسته در محل های حساس چشم نیروهای امنیتی بسیار تیزتر خواهد شد.

بازدیدهای میدانی منابع خبری لنگه نیوز از فرودگاه بندرلنگه نیز نتوانست موفق به دیدن دوربین های مداربسته ی حرفه ای بشود و بیمارستان شهرستان بندرلنگه نیز متاسفانه هیچ دوربین مداربسته ای ندارد.!

حتی در سطح شهر نیز اگر نگاه اجمالی داشته باشیم نمیتوانیم دوربین های مداربسته ی عمومی را ببینیم و شاید همین کمبود دوربین های مداربسته است که باعث شده متاسفانه برخی از سرقت ها در بندرلنگه رخ بدهد و سارقان با خیال آسوده اقدام به کارهای خود نمایند.

هرچند پلیس هم تمامی تلاش خود را برای دستگیری سارقان به کار می برد ، اما باز هم پلیس نیاز به چشم های تیز تری برای کشف جرم دارد که بدون شک دوربین های مداربسته ی عمومی میتواند چشم های نیروهای پلیس را نیز تیزتر نماید.

■ استفاده از دوربین مدار بسته برای پیشگیری از وقوع جرم و تخلف
مهم ترین دلیل نصب دوربین مدار بسته پیشگیری از وقوع جرم و تخلف است، بدون شک همه ی مجرم ها از ارتکاب جرم خواهند ترسید و این مسئله کاملا طبیعی است .
دوربین مدار بسته می تواند این ترس را تا حد زیادی تشدید نماید و در بسیاری از موارد مجرم با دیدن دوربین از ارتکاب جرم منصرف خواهد شد .
مثال بارز برای تایید این نظریه دوربین های مداربسته ی راهنمایی و رانندگی در جاده ها است که به لطف این دوربین ها بسیاری از راننده ها حداقل در محل نصب این دوربین ها قوانین را رعایت می کنند.

■ استفاده از دوربین مدار بسته برای اثبات جرم
یکی دیگه از کاربرد های دوربین مدار بسته اثبات جرم متهم می باشد . وقتی یک فرد شاکی به دادگاه یا دادسرا مراجعه می نماید برای اثبات جرم متهم ، به سند و مدرک نیاز دارد . فیلم ضبط شده توسط دوربین مدار بسته میتواند نقش بسیار مهمی در مسیر پرونده داشته باشد .

شاید اگر بخواهیم بررسی بیشتری داشته باشیم خیلی از نهادها و خیلی از محل ها در بندرلنگه که نیاز به نصب دوربین مداربسته دارند از انجام این کار به هر دلیلی خودداری کرده اند ، اما باید به یاد داشته باشیم که علاوه بر اینکه این شهر نیاز به امنیت دارد ، در شهری زندگی می کنیم که یک شهر مرزی است و باید با تیزتر کردن چشم های تمامی افرادی که برای امنیت این شهر و این کشور تلاش می کنند ، تلاش کنیم .

تلاشی که آنقدرهای هم هزینه ی بالایی نخواهد داشت و امنیت این شهر را چندین برابر خواهد کرد.

 

لنگه نیوز در صورت اینکه در این مقاله به اشتباه مواردی را عنوان کرده است ، با کمال میل آماده ی انتشار جوابیه ی نهادهایی است که در این مقاله نام برده شده است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *